Görme Engelliler

Tarihçe

OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Mustafa BİLBAY 1953 yılında Baskil´in Topalkem köyünde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. Ortaokulu Malatya Atatürk orta okulunda, Liseyi Elazığ Atatürk Lisesinde okudu. Diyarbakr Eğitim Enstitüsünden 1979 yılında mezun oldu. 1980 yılında İstanbul Dershanesini kurdu. Halen dershanenin kurucusu ve Genel Müdürlüğü ile Final Dergisi Dershanelerinin kurucusudur. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Okul Baskil´e bağlı Karaali köyündedir.

 

 

 OKLUN ADI:    Mustafa BİLBAY İlköğretim Okulu

Okulun Adresi:  Karaali Köyü Baskil/ELAZIĞ 

Telefon No:       0424-527 12 67

Öğretim Şekli:    Normal

Okul Müdürü:     Sayim ARSLAN

Okulun Yab.Dili: İngilizce

Okulun Tarihçesi: Okulumuzun bulunduğu arsa köy sakinlerinden GÖZEGİR ailesi tarafından hibe edilmiş ve ilçemiz (BASKİL) nüfusuna kaytılı eğitimci-işadamı MUSTAFA BİLBAY´ın katkları ile inşa edilmiştir. Bu nedenle okulumuz ismini MUSTAFA BİLBAY´dan almıştır. Okulumuz 1996 yılında eğitim-öğretime başlamış ve bugüne kadar ...494... öğrenci mezun vermiştir.

Okulun Özellikleri: Okulumuz gündüzlü olup aşağıda yazılı olan köy ve mezralardan öğrenci taşınmaktadır. Ayrıca okulumuza taşıma kapsamında 234 öğrenciye sıcak öğlen yemeği verilmektedir.

Eskiköy-Eskiköy Yapraklı

Aladikme Cansızkayış+Kutlugün Küllük

Aladikme Kerik

Aladikme Çuğreş+Aladikme Bekamus

Tatlıpayam

Sincan -Zülfan

Çavuşlu

Topaluşağı-Omik-Cücen

Aladikme+Topaluşağı+Velipalas

Kutlugün

Yaylanlı Kurugül

Yaylanlı 

Karaali+Karaali Büyüler

Sakabaşı

Karaali Çitil-2

Karaali Çitil+Karaali Dükuşağı

Yalındamlar-Koçharmanı

Hacıhüseyinler

Öğretim Şekli: Normal öğretim - Taşımalı eğitim

İl / İlçe´ye Uzaklığı: İl´e 43 km. / İlçe ´ye 21 km.

Okutulan Seçmeli Dersler: 

Okulun 2011-2012 öğretim yılı II. Dönem  başarı oranı: %100

Okulun Bina Durumu:  Betonarme, kaloriferli, elektirikli aydınlatma sistemi mevcut, içme suyu kaynak suyudur, okulun bahçesinde foseptik kuyusu vardır.

Okulumuzda; 5 adet ilkokul ve  adet ortaokul  dersliği, 1 Fen laboratuarı, 1 Çok Amaçlı Salon, 1 Bilgi Teknoloji Sınıfı, 1 Öğretmenler Odası, 1 Müd.Yard.Odası, 1 Müdür Odası ve 1 Rehberlik Servisi bulunmaktadır. İlkokul ile ortaokul birlikte eğitim-öğretim görmektedir.

Öğretmen Sayısı: Kadrolu 5  sınıf öğretmeni mevcut. Türkçe 2, Matematik 1, Fen ve Teknolji 1, Sosyal Bilgiler 1, Beden Eğitimi 1, İngilizce 1, Bilişim Teknolojileri 1, Müzik 1, Teknoloji Tasarım Öğretmeni 1, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olmak üzere toplam  16 öğretmen mevcuttur.

Tamamı kadrolu öğretmenlerden oluşmaktadır.

Yönetici Sayısı: 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı

Memur-Hizmetli:1 Kaloriferci-Hizmetli personel ve 1 İşçi personel mevcuttur